AB test wciąż aktualny

Aleksandra   15 października 2017   Możliwość komentowania AB test wciąż aktualny została wyłączona

Narzędzia sieciowy wykorzystywane od wielu lat ciągle mogą mieć wysoką wartość użytkową. Chociaż technologie są bardzo zmienne w czasie, z powodzeniem można wykorzystywać już sprawdzone metody, które przynosić będą takie same efekty. Doskonałym przykładem jest AB test. Chociaż osoby dopiero zaczynające swoją przygodę jako webmasterzy mogą nie zdawać sobie sprawy z konieczności ciągłego dopracowywania strony, jest to proceder, który powinien być wykonywany na bieżąco. Jednak by umieć dobrze dostosowywać efekty swojej pracy trzeba mieć pewne dane, dotyczące jakości tworzonych elementów. AB test dobrze wykazuje które elementy są dobre, a które wymagają poprawy (więcej).

Prosty mechanizm, duże możliwości

Narzędzia sieciowy wykorzystywane od wielu lat ciągle mogą mieć wysoką wartość użytkową

Autor zdjęcia: ThoroughlyReviewed

Same testy są bardzo proste. Pokazują która wersja danego elementu strony funkcjonuje lepiej. Na pierwszy rzut oka to nic nie warta wiadomość, jednakże ten, kto wykonał test z pewnością wyciągnie z tego dużo informacji. Taka osoba wie bowiem jakie zmiany wprowadziła i w jakim celu. Jeżeli okaże się, że są one nietrafione, dostanie szereg informacji na temat tego jaki błąd popełniła. Metoda testów AB to nic innego jak wykorzystywanie analityki w projektowaniu dalszych zmian na stronie. To potężne narzędzie dla kogoś, kto chce mieć bardzo konkurencyjną stroną względem innych o podobnej tematyce. Należy pamiętać bowiem, że treść to nie wszystko- wymaga się dodatkowo jeszcze łatwego poruszania po portalu, gdyż jest to kryterium wielu internautów, którzy zdają sobie sprawę z tego, że w internecie jest wiele stron o podobnej tematyce.

Testy ab wykonywane są od lat. Nic nie wskazuje, żeby miało to się zmienić. Internauci bardzo cenią sobie wszelkie dobre zmiany, dlatego każdy kto posiada własną stronę internetową powinien wychodzić im na przeciwko. W gruncie rzeczy nie jest to nic trudnego, a przynosi duże efekty.