Czy AB Testing ma jeszcze sens?

Spośród wielu narzędzi sieciowych można wyróżnić kilka, które są wręcz modelowymi. Ich popularność zawdzięczają swojej dużej użyteczności, jednak na przestrzeni lat żadne nie oparło się krytyce. Krytyka zazwyczaj dotyka pewnych ich wad, na które godzili się użytkownicy przez cały czas używania. Powstały także inne narzędzia, które konkretne wady niwelują, lecz przypłacają to innymi. Jednym z najbardziej klasycznych narzędzi sieciowych pozostaje ciągle AB Testing.

Prosty test internetowy

AB testing jest bardzo przydatny wszystkim webmasterom, planującym i dokonującym zmian w swojej stronie internetowej

Autor zdjęcia: ThoroughlyReviewed

AB testing jest bardzo przydatny wszystkim webmasterom, planującym i dokonującym zmian w swojej stronie internetowej (więcej: www.omniconvert.com). Wszystko polega na porównaniu nowej wersji elementu strony ze starą wersją. Dzięki prostemu testowi elementu A i elementu B można pozyskać informacje, który korzystniej wpływa na całokształt strony. Oczywistym minusem tej metody jest jej jednostkowość- nie można zbadać działania wielu elementów za jednym razem. Każdy jednak, komu rachunek zysków i strat nie jest obcy nie uzna tej cechy za wadę. Dla pełnej informacji bardzo często konieczne jest porównywanie między sobą bardzo dużo wyników i badanie zależności pomiędzy nimi.

Łatwo można więc dojść do wniosku, że metoda testów AB bardzo korzystnie wpływa na diagnostykę całej działalności strony. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że jest to metoda czasochłonna, jeżeli chce się mieć kompleksowe wyniki. Wiele osób ciągle korzysta z testów AB i trzeba przyznać, że zwłaszcza osoby ze zdolnościami analitycznymi, którzy niezbyt dużo znają się na informatyce, będą zadowolone z testów AB. W zasadzie ciężko wskazać inne tak proste i tak popularne narzędzie. Dlaczego warto korzystać z tej metody? Przede wszystkim, by nie wprowadzać zmian na oślep. Z każdego testu można także wyciągnąć wniosek na przyszłość i ustalić własną strategię rozwoju strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *